Ayetel Kürsi
Ayetlerin Efendisi:
Ayetel Kürsi
(Bakara 255. ayet)

Ayetel Kürsi dinle

Kâbe imamları ve farklı imamların seslerinden Ayetel Kürsi dinleyebilirsiniz. Kur'an-ı okumanın yanında dinlemekte sevaptır. Fırsat buldukça bol bol dinleyin ve manevi bir duygunun yanında sevapta kazanmış olun. Sayfamızı sık kullanılanlar ve favori sayfalarınıza, adres çubuğundaki yıldız işaretine tıklayarak veya (Ctrl+D) Ctrl tuşu basılı iken klavyedeki "D" harfine basarak ekleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi ile ilgili bulabildiğimiz bütün sesleri bu sayfaya eklemeye çalıştık. Eklemeye devam ediyoruz. Bu sayfa ile dinlemek istediğiniz sese ulaşmanızı ve başka seslerden de Ayetel Kürsi dinlemenizi sağlamış oluyoruz.

Yorum ve görüşlerinizi bize sosyal medya üzerinden "#kuransitesi" hash tagı ile paylaşım yaparak iletebilirsiniz.

Ayetel kürsi dinle: Mahir Maher al-Muaiqly (Kabe İmamı)

Ayetel Kürsi duası dinle: AbdulBaset AbdulSamad [Murattal]

 

Ayetel Kürsi dinle: 1 saat tekrarlı

Ayetel Kürsi dinle: Abdulbasit Abdussamed

Yeni Youtube videomuz. Abdussamed sesinden. Allah mekanını cennet eylesin. (Amin)
Kanalımıza sizden destek istiyoruz. Abone olarak ve başka platformlarda paylaşarak destek olur musunuz? Biz bu işi para kazanmak için değil Allah rızası için yapıyoruz. Sizde Allah'ın rızasını kazanmak istemez misiniz? Allah şimdiden herkesten razı olsun.

Ayetel Kürsi dinle: En güzel 7 ses

Ayetel Kürsi - Youtube

Ayetel Kürsi dinle: Mişari (Mishari)

 

Ayetel Kürsi duası dinle: İshak Danış

Ayetel Kürsi duası dinle: Mişari Raşid El Afasy (Mishari Rashid Al Afasy)

Ayetel Kürsi duası dinle: Muhammed Sıddık Al Minşevi (Muhammad Siddiq al-Minshawi)

Ayetel Kürsi duası dinle: AbdulBaset AbdulSamad [Mujawwad]

Ayetel Kürsi duası dinle: Nasir Al Katami (Nasser Al Qatami)

Ayetel Kürsi duası dinle: Şureym (Abdurrahman Sudeysi)

Ayetel Kürsi oku:

Ayetel Kürsi dinle

 

Ayet'el Kürsi'nin Faziletleri:

Ayetel Kürsi faziletleri bakımından okunması çok faydalı görülen ayetlerdendir. Peygamberimizden faziletleri ile ilgili bir çok rivayet bulunmaktadır. En büyük faziletlerinden biri şeytana ve cinlere karşı muhafaza etmesidir.

Bir çok kaynakta belli sayılarda okunması yönünde bilgiler bulunmaktadır. Faydasının görüldüğüde belirtilmektedir. 7, 50, 170, 313 kere okunması yönünde bilgiler bulunmaktadır. Belli sayıda okunmak istendiğinde okurken samimiyet, istek ve süreklilik çok önemlidir. Görüşler bir sefer yapıp diğer seferi yapmadığınızda faydası tam olmayacağı yönündedir. Kabulü için süreklilik ve samimiyet önemlidir.

Akşam yatarken okuduğunuz vakitte sabah olana kadar şeytan size yanaşamaz. Allah'ın tayin ettiği muhafız sizi sabaha kadar korur.

Sağına, soluna, önüne, arkasına, aşağı, yukarı ve içine olmak üzere toplamda 7 kere okuyup üflerse ona hiç bir bela isabet etmez.

Ayete'l Kürsi sürekli okunan eve şeytan giremez. Büyü gibi şeyler yok olur.

Devamlı okuyan kişi dünya ve ahirette büyük mevkilere yükselir. Rızkı genişler, günahları af olunur, O kişiye Allah hayır kapılarını açar.

Her namazın ardından okuyana Cennet kapıları açılır ve istediği kapıdan cennete girer.

Daha bir çok fazileti mevcuttur. Biz en çok bilinenlerini belirttik. Sayı adetleri ile ilgili bir çok fazilet söylenmiştir bunları araştırıp okuyup faydasını deneyebilirsiniz.

Diğer Sitelerimiz


© 2018 - 2019 Ayetel Kürsi. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site "Kuran Sitesi" tarafından hazırlanmıştır.
İletişim - Künye